Zakynthos 2017-03-21T17:57:53+00:00


Zakynthos

Benátčané nazvali tento překrásný ostrov v Jónském moři Květinou východu. Toto pojmenování neztrácí nic na své přiléhavosti ani dnes. Díky podnebí, které je v zimních měsících velmi vlhké a v létě zase velmi teplé a slunečné, je ostrov doslova obalen do zeleně, která na západním pobřeží kontrastuje s bělostnými skalními útesy a na jihu se žlutou barvou písečných pláží.

Na Zakynthosu zažijete dovolenou, ve které nuda nemá své místo. Letoviska Kalamaki a Tsilivi jsou, díky pozvolnému vstupu z pláže do moře, ideální pro rodiny s dětmi. Milovníci přírody mohou navštívit romantické Modré jeskyně nebo zátoku Navagio, známou díky vraku pašerácké lodi, která zde před desítkami let ztroskotala. Obdivovatelé historických památek rozhodně ocení klášter Anafonitrias, jednu z nejstarších staveb na ostrově.

Místní nejznámější atrakcí je však bezesporu želva Kareta obecná, která na pláže v Laganas každoročně připlouvá naklást svá vejce. Potápění s těmito úchvatnými tvory je zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Počasí v Zakinthos, Greece

The location could not be found.

Zakynthos na Instagramu – místa

Zakynthos na Instagramu – fotky