Zakynthos 2017-03-21T17:57:53+00:00


Zakynthos

Benátčané nazvali tento překrásný ostrov v Jónském moři Květinou východu. Toto pojmenování neztrácí nic na své přiléhavosti ani dnes. Díky podnebí, které je v zimních měsících velmi vlhké a v létě zase velmi teplé a slunečné, je ostrov doslova obalen do zeleně, která na západním pobřeží kontrastuje s bělostnými skalními útesy a na jihu se žlutou barvou písečných pláží.

Na Zakynthosu zažijete dovolenou, ve které nuda nemá své místo. Letoviska Kalamaki a Tsilivi jsou, díky pozvolnému vstupu z pláže do moře, ideální pro rodiny s dětmi. Milovníci přírody mohou navštívit romantické Modré jeskyně nebo zátoku Navagio, známou díky vraku pašerácké lodi, která zde před desítkami let ztroskotala. Obdivovatelé historických památek rozhodně ocení klášter Anafonitrias, jednu z nejstarších staveb na ostrově.

Místní nejznámější atrakcí je však bezesporu želva Kareta obecná, která na pláže v Laganas každoročně připlouvá naklást svá vejce. Potápění s těmito úchvatnými tvory je zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Počasí v Zakinthos, Greece

Déšť
Pátek 90%
Déšť. Nejnižší teploty 11 ° C.
Možnost deště
zítra 80%
Slabý déšť. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Déšť
neděle 100%
Déšť a vítr. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr V o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 25 mm. Místy možnost silného deště.
Možnost deště
pondělí 50%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Bouřka
úterý 80%
Větrno, s bouřkami. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr J o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 80 %.

Zakynthos na Instagramu – místa

Zakynthos na Instagramu – fotky