Korfu 2017-03-21T17:59:36+00:00


Korfu

Korfu je jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů. Všudypřítomné olivovníky, palmy a eukalypty vytváří stinná místa, která jsou pro Středoevropana, neuvyklého na zdejší vysoké teploty, vítaným bonusem.

Na členitém pobřeží vzniklo nepřeberné množství kouzelných pláží a zátočin, například dokonale symetrická zátoka Agios Georgios, u které je těžké uvěřit, že při její tvorbě lidská ruka nezasahovala. Ať už jsou pláže oblázkové, nebo písečné, strmější na severu, nebo pozvolné na jihu, všechny jsou krásně čisté. Nejznámější je pláž u městečka Sidari, významné je i letovisko Roda, které je ideální pro rodiny s dětmi.

Na nejvyšším bodě ostrova, vrcholu Pantokrator, uklidní vaši mysl pohled na nekonečné množství odstínů zelené barvy. Z výšky téměř tisíce metrů nad mořem uvidíte nejen celý ostrov, ale i pobřeží Albánie a Řecka. Ve stínu telekomunikačního stožáru se zde krčí malý mužský klášter a pod vrcholem hory je opuštěné městečko duchů, tajuplná vesnice v těžko dostupném terénu.

Za návštěvu stojí též metropole Kerkyra, město mnoha kostelů. V její historické zástavbě se jasně demonstrují vlivy všech mocných držitelů ostrova.

Počasí v Corfu, Greece

Déšť
dnes 100%
Déšť. Nejvyšší teploty 12 ° C. J Vítr měnící se na VSV o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 25 mm.
Možnost deště
zítra 40%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Možnost deště
pátek 70%
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 70 %.
Částečně oblačno
sobota 10%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost deště
neděle 40%
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 40 %.

Korfu na Instagramu – místa

Korfu na Instagramu – fotky