Korfu 2017-03-21T17:59:36+00:00


Korfu

Korfu je jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů. Všudypřítomné olivovníky, palmy a eukalypty vytváří stinná místa, která jsou pro Středoevropana, neuvyklého na zdejší vysoké teploty, vítaným bonusem.

Na členitém pobřeží vzniklo nepřeberné množství kouzelných pláží a zátočin, například dokonale symetrická zátoka Agios Georgios, u které je těžké uvěřit, že při její tvorbě lidská ruka nezasahovala. Ať už jsou pláže oblázkové, nebo písečné, strmější na severu, nebo pozvolné na jihu, všechny jsou krásně čisté. Nejznámější je pláž u městečka Sidari, významné je i letovisko Roda, které je ideální pro rodiny s dětmi.

Na nejvyšším bodě ostrova, vrcholu Pantokrator, uklidní vaši mysl pohled na nekonečné množství odstínů zelené barvy. Z výšky téměř tisíce metrů nad mořem uvidíte nejen celý ostrov, ale i pobřeží Albánie a Řecka. Ve stínu telekomunikačního stožáru se zde krčí malý mužský klášter a pod vrcholem hory je opuštěné městečko duchů, tajuplná vesnice v těžko dostupném terénu.

Za návštěvu stojí též metropole Kerkyra, město mnoha kostelů. V její historické zástavbě se jasně demonstrují vlivy všech mocných držitelů ostrova.

Počasí v Corfu, Greece

Možnost deště
Pátek 40%
Přeháňky. Nejnižší teploty 9 ° C.
Zataženo
zítra 20%
Zataženo. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr V o rychlosti 15 - 30 km/h.
Déšť
neděle 90%
Déšť. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 25 mm.
Možnost deště
pondělí 50%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr JV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 50 %.
Bouřka
úterý 100%
Větrno, s bouřkami. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr JJV o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 25 mm. Místy možnost silného deště.

Korfu na Instagramu – místa

Korfu na Instagramu – fotky