Korfu 2017-03-21T17:59:36+00:00


Korfu

Korfu je jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů. Všudypřítomné olivovníky, palmy a eukalypty vytváří stinná místa, která jsou pro Středoevropana, neuvyklého na zdejší vysoké teploty, vítaným bonusem.

Na členitém pobřeží vzniklo nepřeberné množství kouzelných pláží a zátočin, například dokonale symetrická zátoka Agios Georgios, u které je těžké uvěřit, že při její tvorbě lidská ruka nezasahovala. Ať už jsou pláže oblázkové, nebo písečné, strmější na severu, nebo pozvolné na jihu, všechny jsou krásně čisté. Nejznámější je pláž u městečka Sidari, významné je i letovisko Roda, které je ideální pro rodiny s dětmi.

Na nejvyšším bodě ostrova, vrcholu Pantokrator, uklidní vaši mysl pohled na nekonečné množství odstínů zelené barvy. Z výšky téměř tisíce metrů nad mořem uvidíte nejen celý ostrov, ale i pobřeží Albánie a Řecka. Ve stínu telekomunikačního stožáru se zde krčí malý mužský klášter a pod vrcholem hory je opuštěné městečko duchů, tajuplná vesnice v těžko dostupném terénu.

Za návštěvu stojí též metropole Kerkyra, město mnoha kostelů. V její historické zástavbě se jasně demonstrují vlivy všech mocných držitelů ostrova.

Počasí v Corfu, Greece

Částečně oblačno
dnes 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
zítra 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
sobota 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Korfu na Instagramu – místa

Korfu na Instagramu – fotky