Korfu 2017-03-21T17:59:36+00:00


Korfu

Korfu je jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů. Všudypřítomné olivovníky, palmy a eukalypty vytváří stinná místa, která jsou pro Středoevropana, neuvyklého na zdejší vysoké teploty, vítaným bonusem.

Na členitém pobřeží vzniklo nepřeberné množství kouzelných pláží a zátočin, například dokonale symetrická zátoka Agios Georgios, u které je těžké uvěřit, že při její tvorbě lidská ruka nezasahovala. Ať už jsou pláže oblázkové, nebo písečné, strmější na severu, nebo pozvolné na jihu, všechny jsou krásně čisté. Nejznámější je pláž u městečka Sidari, významné je i letovisko Roda, které je ideální pro rodiny s dětmi.

Na nejvyšším bodě ostrova, vrcholu Pantokrator, uklidní vaši mysl pohled na nekonečné množství odstínů zelené barvy. Z výšky téměř tisíce metrů nad mořem uvidíte nejen celý ostrov, ale i pobřeží Albánie a Řecka. Ve stínu telekomunikačního stožáru se zde krčí malý mužský klášter a pod vrcholem hory je opuštěné městečko duchů, tajuplná vesnice v těžko dostupném terénu.

Za návštěvu stojí též metropole Kerkyra, město mnoha kostelů. V její historické zástavbě se jasně demonstrují vlivy všech mocných držitelů ostrova.

Počasí v Corfu, Greece

Jasno
Čtvrtek 10%
Většinou jasno. Nejnižší teploty 21 ° C.
Jasno
zítra 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
sobota 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 34 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pondělí 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.

Korfu na Instagramu – místa

Korfu na Instagramu – fotky