Kefalonie 2017-03-21T17:48:49+00:00


Kefalonie

Navštívíte-li největší ostrov Jónského souostroví, Kefalonii, určitě si s sebou nezapomeňte vzít fotoaparát. Ať už se rozhodnete vyšplhat na nejvyšší místo na ostrově, kterým je vrchol Mega Soros, nebo sestoupat do některé z místních jeskyní, například do impozantní Dračí jeskyně, fascinující fotografie, které si z těchto míst odnesete, vám budou po celý zbytek života připomínat dovolenou na jednom z nejpůvabnějších řeckých ostrovů.

Pláže Agia Efimia, Assos, Sami, nebo Skala jsou stejně tak krásné, jako vybavené. Užijete si zde moře hrající všemi odstíny modré v mnoha okouzlujících zátočinách, malou hustotu návštěvníků, vodní sporty všech druhů a pestrobarevnou krajinu s nádhernými výhledy na všudypřítomné svahy hor.

Přístav a metropole Agrostoli je kulturním, administrativním a obchodním srdcem ostrova. Město v roce 1953 z velké části zdevastovalo zemětřesení, ale díky dochovaným originálním plánům vrátili stavitelé městu jeho původní podobu, takže se dnes můžete projít po pěší zóně, navštívit zdejší rozlehlé tržiště a přejít přes unikátní most Drapano do druhé části města tak, jak to bylo možné i před ničivou katastrofou.

Počasí v Kefalonia, Greece

Možnost deště
dnes 40%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Déšť
zítra 90%
Déšť a vítr. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr VSV o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Částečně oblačno
pátek 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
sobota 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr SSV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h.

Kefalonie na Instagramu – místa

Kefalonie na Instagramu – fotky