Kefalonie 2017-03-21T17:48:49+00:00


Kefalonie

Navštívíte-li největší ostrov Jónského souostroví, Kefalonii, určitě si s sebou nezapomeňte vzít fotoaparát. Ať už se rozhodnete vyšplhat na nejvyšší místo na ostrově, kterým je vrchol Mega Soros, nebo sestoupat do některé z místních jeskyní, například do impozantní Dračí jeskyně, fascinující fotografie, které si z těchto míst odnesete, vám budou po celý zbytek života připomínat dovolenou na jednom z nejpůvabnějších řeckých ostrovů.

Pláže Agia Efimia, Assos, Sami, nebo Skala jsou stejně tak krásné, jako vybavené. Užijete si zde moře hrající všemi odstíny modré v mnoha okouzlujících zátočinách, malou hustotu návštěvníků, vodní sporty všech druhů a pestrobarevnou krajinu s nádhernými výhledy na všudypřítomné svahy hor.

Přístav a metropole Agrostoli je kulturním, administrativním a obchodním srdcem ostrova. Město v roce 1953 z velké části zdevastovalo zemětřesení, ale díky dochovaným originálním plánům vrátili stavitelé městu jeho původní podobu, takže se dnes můžete projít po pěší zóně, navštívit zdejší rozlehlé tržiště a přejít přes unikátní most Drapano do druhé části města tak, jak to bylo možné i před ničivou katastrofou.

Počasí v Kefalonia, Greece

Déšť
Pátek 100%
Déšť. Nejnižší teploty 7 ° C.
Déšť
zítra 90%
Déšť. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr VSV o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Déšť
neděle 100%
Déšť. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr VSV o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 25 mm. Místy možnost silného deště.
Možnost deště
pondělí 60%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr SZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Bouřka
úterý 90%
Větrno, s bouřkami. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr J o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 90 %.

Kefalonie na Instagramu – místa

Kefalonie na Instagramu – fotky