///Porto Santo
Porto Santo 2017-03-06T10:07:26+00:00


Porto Santo

Příjemné počasí se stálými teplotami, které ani v létě nepřesahují 30 °C, a malý turistický ruch zaručují pohodovou dovolenou pro všechny návštěvníky tohoto pokojného ostrůvku. Porto Santo je druhým obydleným ostrovem Madeirského souostroví, ale kromě vulkanického původu s Madeirou nemá mnoho společného.

Pokud jste příznivci plážového lenošení, pak je koupání na místní nádherné a zdánlivě nekonečné pláži pro vás jako stvořené. Zdejší zlatavě-bílý písek navíc není obyčejný. Jedná se o erozí rozdrobené zbytky korálů, a proto obsahuje velké množství minerálů, které působí léčivě na kožní a revmatické problémy. Není nic příjemnějšího, než se během dopoledne zahrabat do teplého písku a nechat na sebe působit jeho léčivou sílu.

Když se nabažíte odpočinku a budete mít chuť podniknout malý výlet, zajděte se podívat do muzea v městečku Vila Baleira, kde v jednom z nejstarších místních domů bydlel Kryštof Kolumbus se svou ženou. Pohodová a nenáročná procházka je také na zdejší nejvyšší vrcholek Pico do Facho, který je vysoký pouhých 516 metrů nad mořem.

Počasí v Porto Santo, Portugal

Jasno
zítra 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Částečně oblačno
čtvrtek 20%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr VJV a proměnlivé počasí.
Možnost bouřek
pátek 30%
Částečně zataženo, možnost bouřek. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr JV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 30 %.
Jasno
sobota 20%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr S o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr S o rychlosti 15 - 30 km/h.

Porto Santo na Instagramu – místa

Porto Santo na Instagramu – fotky