Madeira 2017-03-06T10:02:00+00:00


Madeira

Díky teplému Golfskému proudu, který zajišťuje stabilní podnebí s malými teplotními výkyvy, má Madeira přízvisko Ostrov věčného jara. Tento fascinující ostrov mnoha tváří vznikl při sopečné činnosti a jeho reliéf je hornatý s mnoha hlubokými údolími, kterými protékají dravé říčky padající do nížin jako oslnivé vodopády. Ohromné výškové rozdíly vám umožní během jednoho dne vidět několik různých klimatických pásem, od tropického a subtropického přes mírné až po horské pásmo, se všemi jejich specifiky.

Nedokážete-li si představit dovolenou bez koupání, navštivte jižní pobřeží. V městečku Calleta je koupaliště pro turisty, kteří se těší na písčitou pláž, na dalších místech najdete mořské lázně tvořené bazénky mezi lávovými skalami a ve městě Funchal je dokonce kilometrová kamenitá pláž.

Velmi zdatní turisté se určitě nenechají odradit náročností trasy a při výšlapu na dva nejvyšší, téměř dvoutisícové, vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro si užijí úchvatný výhled na celý ostrov.

Méně náročné stezky vedou podél zavlažovacího systému, tzv. Levád. Taky na nich si užijete mnoho nádherných výhledů, které se vám zaryjí do paměti a vytvoří tak na Madeiru neopakovatelné vzpomínky.

Počasí v Madeira, Portugal

Částečně oblačno
dnes 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Možnost deště
zítra 60%
Odpoledne se slabě rozprší. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Možnost deště
pátek 90%
Větrno a ráno slabý déšť. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 40 - 55 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Možnost deště
sobota 50%
Ráno slabý déšť. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr Z o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 50 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Déšť
neděle 80%
Během odpoledne se rozprší. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 80 %.

Madeira na Instagramu – místa

Madeira na Instagramu – fotky