Madeira 2017-03-06T10:02:00+00:00


Madeira

Díky teplému Golfskému proudu, který zajišťuje stabilní podnebí s malými teplotními výkyvy, má Madeira přízvisko Ostrov věčného jara. Tento fascinující ostrov mnoha tváří vznikl při sopečné činnosti a jeho reliéf je hornatý s mnoha hlubokými údolími, kterými protékají dravé říčky padající do nížin jako oslnivé vodopády. Ohromné výškové rozdíly vám umožní během jednoho dne vidět několik různých klimatických pásem, od tropického a subtropického přes mírné až po horské pásmo, se všemi jejich specifiky.

Nedokážete-li si představit dovolenou bez koupání, navštivte jižní pobřeží. V městečku Calleta je koupaliště pro turisty, kteří se těší na písčitou pláž, na dalších místech najdete mořské lázně tvořené bazénky mezi lávovými skalami a ve městě Funchal je dokonce kilometrová kamenitá pláž.

Velmi zdatní turisté se určitě nenechají odradit náročností trasy a při výšlapu na dva nejvyšší, téměř dvoutisícové, vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro si užijí úchvatný výhled na celý ostrov.

Méně náročné stezky vedou podél zavlažovacího systému, tzv. Levád. Taky na nich si užijete mnoho nádherných výhledů, které se vám zaryjí do paměti a vytvoří tak na Madeiru neopakovatelné vzpomínky.

Počasí v Madeira, Portugal

Částečně oblačno
zítra 20%
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Otepluje se. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Zataženo
čtvrtek 10%
Zataženo. Teplo. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pátek 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
sobota 10%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
neděle 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.

Madeira na Instagramu – místa

Madeira na Instagramu – fotky