Madeira 2017-03-06T10:02:00+00:00


Madeira

Díky teplému Golfskému proudu, který zajišťuje stabilní podnebí s malými teplotními výkyvy, má Madeira přízvisko Ostrov věčného jara. Tento fascinující ostrov mnoha tváří vznikl při sopečné činnosti a jeho reliéf je hornatý s mnoha hlubokými údolími, kterými protékají dravé říčky padající do nížin jako oslnivé vodopády. Ohromné výškové rozdíly vám umožní během jednoho dne vidět několik různých klimatických pásem, od tropického a subtropického přes mírné až po horské pásmo, se všemi jejich specifiky.

Nedokážete-li si představit dovolenou bez koupání, navštivte jižní pobřeží. V městečku Calleta je koupaliště pro turisty, kteří se těší na písčitou pláž, na dalších místech najdete mořské lázně tvořené bazénky mezi lávovými skalami a ve městě Funchal je dokonce kilometrová kamenitá pláž.

Velmi zdatní turisté se určitě nenechají odradit náročností trasy a při výšlapu na dva nejvyšší, téměř dvoutisícové, vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro si užijí úchvatný výhled na celý ostrov.

Méně náročné stezky vedou podél zavlažovacího systému, tzv. Levád. Taky na nich si užijete mnoho nádherných výhledů, které se vám zaryjí do paměti a vytvoří tak na Madeiru neopakovatelné vzpomínky.

Počasí v Madeira, Portugal

Déšť
Sobota 80%
Ranní občasný déšť. Nejnižší teploty 13 ° C.
Možnost deště
zítra 50%
Přeháňky. Teplo. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Možnost bouřek
pondělí 50%
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Teplo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Jasno
úterý 20%
Většinou jasno. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
středa 10%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr V o rychlosti 15 - 25 km/h.

Madeira na Instagramu – místa

Madeira na Instagramu – fotky