//Malta
Malta 2017-03-06T09:38:21+00:00


Malta

Chcete mít jistotu, že vám letní dovolená neproprší? Rozhodně se vydejte na Maltské souostroví a užívejte si bez omezení. Dešťové srážky jsou zde během letních měsíců opravdu ojedinělé, zato pláží, především kamenitých, najdete na místním pobřeží nepřeberné množství.

Nebojte se vydat na Maltu s dětmi, nádherných písečných pláží je taky dostatek a v letních měsících je moře příjemně teplé a úžasně čisté.

Malí i velcí výletníci ať nakouknou do pohádkové Popeye Village, kterou původně postavili tvůrci filmu o Pepkovi námořníkovi jako kulisy k filmu, ale dnes v ní zažijete hromadu zábavy. Příjemným rozptýlením během plážového lenošení je taky vyjížďka lodí na malinký ostrůvek Comino, kde je ptačí rezervace, několik přístupných jeskyní k prozkoumání a fantastická pláž v Modré laguně.

Dalšími lákadly jsou megalitické stavby na ostrovech Malta a Gozo. Nevynechejte ani historické památky v metropoli Valletta a středověkém městě Mdina, kde se můžete procházet starobylými uličkami, ochutnat místní pochoutku Pastizzi a z hradeb se pokochat nádherným panoramatickým výhledem na celou Maltu.

Počasí v Valletta, Malta

The location could not be found.

Malta na Instagramu – místa

Malta na Instagramu – fotky