//Malta
Malta 2017-03-06T09:38:21+00:00


Malta

Chcete mít jistotu, že vám letní dovolená neproprší? Rozhodně se vydejte na Maltské souostroví a užívejte si bez omezení. Dešťové srážky jsou zde během letních měsíců opravdu ojedinělé, zato pláží, především kamenitých, najdete na místním pobřeží nepřeberné množství.

Nebojte se vydat na Maltu s dětmi, nádherných písečných pláží je taky dostatek a v letních měsících je moře příjemně teplé a úžasně čisté.

Malí i velcí výletníci ať nakouknou do pohádkové Popeye Village, kterou původně postavili tvůrci filmu o Pepkovi námořníkovi jako kulisy k filmu, ale dnes v ní zažijete hromadu zábavy. Příjemným rozptýlením během plážového lenošení je taky vyjížďka lodí na malinký ostrůvek Comino, kde je ptačí rezervace, několik přístupných jeskyní k prozkoumání a fantastická pláž v Modré laguně.

Dalšími lákadly jsou megalitické stavby na ostrovech Malta a Gozo. Nevynechejte ani historické památky v metropoli Valletta a středověkém městě Mdina, kde se můžete procházet starobylými uličkami, ochutnat místní pochoutku Pastizzi a z hradeb se pokochat nádherným panoramatickým výhledem na celou Maltu.

Počasí v Valletta, Malta

Částečně oblačno
dnes 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost bouřek
zítra 30%
Částečně zataženo, možnost bouřek. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JJZ a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 30 %.
Možnost bouřek
pátek 50%
Ojedinělé bouřky. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Možnost bouřek
sobota 50%
Ranní bouřky. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h.

Malta na Instagramu – místa

Malta na Instagramu – fotky