//Malta
Malta 2017-03-06T09:38:21+00:00


Malta

Chcete mít jistotu, že vám letní dovolená neproprší? Rozhodně se vydejte na Maltské souostroví a užívejte si bez omezení. Dešťové srážky jsou zde během letních měsíců opravdu ojedinělé, zato pláží, především kamenitých, najdete na místním pobřeží nepřeberné množství.

Nebojte se vydat na Maltu s dětmi, nádherných písečných pláží je taky dostatek a v letních měsících je moře příjemně teplé a úžasně čisté.

Malí i velcí výletníci ať nakouknou do pohádkové Popeye Village, kterou původně postavili tvůrci filmu o Pepkovi námořníkovi jako kulisy k filmu, ale dnes v ní zažijete hromadu zábavy. Příjemným rozptýlením během plážového lenošení je taky vyjížďka lodí na malinký ostrůvek Comino, kde je ptačí rezervace, několik přístupných jeskyní k prozkoumání a fantastická pláž v Modré laguně.

Dalšími lákadly jsou megalitické stavby na ostrovech Malta a Gozo. Nevynechejte ani historické památky v metropoli Valletta a středověkém městě Mdina, kde se můžete procházet starobylými uličkami, ochutnat místní pochoutku Pastizzi a z hradeb se pokochat nádherným panoramatickým výhledem na celou Maltu.

Počasí v Valletta, Malta

Bouřka
Pátek 80%
Bouřky. Nejnižší teploty 16 ° C.
Možnost deště
zítra 40%
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr VSV o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Částečně oblačno
neděle 20%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Možnost deště
pondělí 40%
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Možnost bouřek
úterý 40%
Větrno s ranními bouřkami. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr JZ o rychlosti 40 - 55 km/h. Pravděpod. deště 40 %.

Malta na Instagramu – místa

Malta na Instagramu – fotky