Kypr 2017-02-23T17:37:09+00:00


Kypr

Přijedete-li navštívit tento ostrov spjatý s řeckou mytologií, bájné rodiště bohyně Afrodity, budou to především důkazy zdejší bouřlivé historie v podobě zachovalých historických památek, které jej odliší od mnoha jiných letních destinací.

Ponořte se do starodávných časů v historické části letoviska Paphos, kde jsou k vidění rozsáhlé naleziště antických vykopávek, Hrobky králů a úchvatné Archeologické muzeum, nebo v metropoli Nikósie prozkoumejte romantické uličky s mnoha fascinujícími chrámy a mešitami.

Ponořit se můžete taky pod hladinu moře. Kyperské potápění patří díky výborné viditelnosti pod hladinou k nejvyhledávanějším v Evropě. V jižní části ostrova, v letoviscích Limassol a Protaras, naleznete vše pro další vodní sporty a na většině zdejších písečných a kamenitých pláží také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi.

Krásu vnitrozemské části ostrova doceníte při výpravě do pohoří a národního parku Troodos, ve kterém se nachází strhující klášter Kykkos. A vystoupáte-li až na nejvyšší vrchol Olympos, budete mít celý Kypr jako na dlani.

Počasí v Nicosia, Cyprus

Částečně oblačno
Pátek 0%
Částečně zataženo. Nejnižší teploty 9 ° C.
Částečně oblačno
zítra 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr V o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
pondělí 10%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
úterý 10%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr V o rychlosti 10 - 15 km/h.

Kypr na Instagramu – místa

Kypr na Instagramu – fotky