Kypr 2017-02-23T17:37:09+00:00


Kypr

Přijedete-li navštívit tento ostrov spjatý s řeckou mytologií, bájné rodiště bohyně Afrodity, budou to především důkazy zdejší bouřlivé historie v podobě zachovalých historických památek, které jej odliší od mnoha jiných letních destinací.

Ponořte se do starodávných časů v historické části letoviska Paphos, kde jsou k vidění rozsáhlé naleziště antických vykopávek, Hrobky králů a úchvatné Archeologické muzeum, nebo v metropoli Nikósie prozkoumejte romantické uličky s mnoha fascinujícími chrámy a mešitami.

Ponořit se můžete taky pod hladinu moře. Kyperské potápění patří díky výborné viditelnosti pod hladinou k nejvyhledávanějším v Evropě. V jižní části ostrova, v letoviscích Limassol a Protaras, naleznete vše pro další vodní sporty a na většině zdejších písečných a kamenitých pláží také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi.

Krásu vnitrozemské části ostrova doceníte při výpravě do pohoří a národního parku Troodos, ve kterém se nachází strhující klášter Kykkos. A vystoupáte-li až na nejvyšší vrchol Olympos, budete mít celý Kypr jako na dlani.

Počasí v Nicosia, Cyprus

Jasno
Čtvrtek 0%
Většinou jasno. Nejnižší teploty 22 ° C.
Jasno
zítra 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 35 ° C. JJV Vítr měnící se na SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Možnost deště
sobota 30%
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 36 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 30 %.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 39 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pondělí 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 39 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.

Kypr na Instagramu – místa

Kypr na Instagramu – fotky