Sicílie 2017-02-23T17:35:07+00:00


Sicílie

Nejvyšší činná sopka v Evropě, zachovalá starořecká architektura a různorodá tvářnost zdejší krajiny, to vše udělá z vaší sicilské dovolené nevšední dobrodružství. Nebojte se navštívit Palermo, jeho mafiánská historie na běžného turistu nijak nepůsobí, zato Normanský palác nebo kostel San Cataldo jsou působivé velmi.

Nejkrásnější městečko Taormira, vystavěné na hoře Monte Tauro, je známé úchvatnými výhledy na průzračné moře a dýmající vrchol Etny, nejkrásnějším amfiteátrem na světě a osobitým kouzlem zdejších úzkých uliček s balkóny plnými květin.

Zkuste si dobrodružný výstupu na Etnu. Ať už s průvodcem, nebo na vlastní pěst, procházka zdejší měsíční krajinou je intenzivní zážitek, který jinde nenajdete. Sopečného původu jsou také blízké Liparské ostrovy, zdejší pláže s černým vulkanickým pískem rozhodně stojí za podívanou.

Dobrodružství už bylo dost? Letovisko Porto Rosa nabízí veškeré turistické služby na dosah. Krásné pláže, unikátní jachetní přístav, obchodní centrum, řadu restaurací.

Počasí v Catania, Italy

Déšť
Pátek 90%
Ranní občasný déšť. Nejnižší teploty 12 ° C.
Částečně oblačno
zítra 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Částečně oblačno
neděle 20%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
pondělí 20%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost bouřek
úterý 60%
Ojedinělé bouřky. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 60 %.

Sicílie na Instagramu – místa

Sicílie na Instagramu – fotky