Sicílie 2017-02-23T17:35:07+00:00


Sicílie

Nejvyšší činná sopka v Evropě, zachovalá starořecká architektura a různorodá tvářnost zdejší krajiny, to vše udělá z vaší sicilské dovolené nevšední dobrodružství. Nebojte se navštívit Palermo, jeho mafiánská historie na běžného turistu nijak nepůsobí, zato Normanský palác nebo kostel San Cataldo jsou působivé velmi.

Nejkrásnější městečko Taormira, vystavěné na hoře Monte Tauro, je známé úchvatnými výhledy na průzračné moře a dýmající vrchol Etny, nejkrásnějším amfiteátrem na světě a osobitým kouzlem zdejších úzkých uliček s balkóny plnými květin.

Zkuste si dobrodružný výstupu na Etnu. Ať už s průvodcem, nebo na vlastní pěst, procházka zdejší měsíční krajinou je intenzivní zážitek, který jinde nenajdete. Sopečného původu jsou také blízké Liparské ostrovy, zdejší pláže s černým vulkanickým pískem rozhodně stojí za podívanou.

Dobrodružství už bylo dost? Letovisko Porto Rosa nabízí veškeré turistické služby na dosah. Krásné pláže, unikátní jachetní přístav, obchodní centrum, řadu restaurací.

Počasí v Catania, Italy

Jasno
Čtvrtek 0%
Většinou jasno. Nejnižší teploty 22 ° C.
Jasno
zítra 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
sobota 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 33 ° C. Vítr VJV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 36 ° C. ZJZ Vítr měnící se na JJV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
pondělí 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 32 ° C. ZSZ Vítr měnící se na SV o rychlosti 15 - 25 km/h.

Sicílie na Instagramu – místa

Sicílie na Instagramu – fotky