Sardinie 2017-02-23T17:28:06+00:00


Sardinie

Smaragdový ostrov, jak se Sardinii často přezdívá, je ideálním místem nejen pro rodinnou dovolenou s dětmi, ale i pro všechny, kteří chtějí zažít romantiku ve dvou.

V lokalitě Le Vecchie Saline nebo v zálivu Golfo di Marinella si vyberete z nepřeberného množství klidných pláží, kde si vaše ratolesti mohou stavět kouzelné hrady z jemného bělostného písku a beze strachu si užívat šplouchání vln díky pozvolném sestupu z pláže do smaragdově průzračného moře.

Pro pohádkové chvíle v soukromí se raději vydejte do některé z fantastických zátok, které jsou přístupné pouze po vodě a očím ostatních návštěvníků ostrova jsou ukryté pod vysokými bělostnými útesy. Část z nich naleznete například na ostrově Tavolara, jednom z mnoha nádherných ostrůvků, které jsou rozesety kolem celé Sardinie.

Po poklidných hodinách na pláži se rozhodně vydejte prozkoumat vnitrozemí, kde jsou rozesety tajemné prehistorické struktury, tzv. nuraghy, prapodivné stavby z velkých kamenů. Nejnáročnější turisté ať se raději vypraví na Costa rei, kde je nejznámější osmikilometrová pláž, a do města Alghera, turistického srdce ostrova.

Počasí v Olbia, Italy

Možnost deště
Neděle 60%
Přeháňky. Nejnižší teploty 13 ° C.
Částečně oblačno
zítra 10%
Částečně zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr S o rychlosti 25 - 40 km/h.
Částečně oblačno
úterý 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr S o rychlosti 25 - 40 km/h.
Jasno
středa 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr Z o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
čtvrtek 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr J a proměnlivé počasí.

Sardinie na Instagramu – místa

Sardinie na Instagramu – fotky