Sardinie 2017-02-23T17:28:06+00:00


Sardinie

Smaragdový ostrov, jak se Sardinii často přezdívá, je ideálním místem nejen pro rodinnou dovolenou s dětmi, ale i pro všechny, kteří chtějí zažít romantiku ve dvou.

V lokalitě Le Vecchie Saline nebo v zálivu Golfo di Marinella si vyberete z nepřeberného množství klidných pláží, kde si vaše ratolesti mohou stavět kouzelné hrady z jemného bělostného písku a beze strachu si užívat šplouchání vln díky pozvolném sestupu z pláže do smaragdově průzračného moře.

Pro pohádkové chvíle v soukromí se raději vydejte do některé z fantastických zátok, které jsou přístupné pouze po vodě a očím ostatních návštěvníků ostrova jsou ukryté pod vysokými bělostnými útesy. Část z nich naleznete například na ostrově Tavolara, jednom z mnoha nádherných ostrůvků, které jsou rozesety kolem celé Sardinie.

Po poklidných hodinách na pláži se rozhodně vydejte prozkoumat vnitrozemí, kde jsou rozesety tajemné prehistorické struktury, tzv. nuraghy, prapodivné stavby z velkých kamenů. Nejnáročnější turisté ať se raději vypraví na Costa rei, kde je nejznámější osmikilometrová pláž, a do města Alghera, turistického srdce ostrova.

Počasí v Olbia, Italy

The location could not be found.

Sardinie na Instagramu – místa

Sardinie na Instagramu – fotky