//Irsko
Irsko 2017-02-07T09:31:41+00:00


Irsko

V létě se nepřehřejete, zato o lidské teplo a vřelé přijetí není, díky legendární srdečnosti a pohostinnosti místních lidí, na tomto fascinujícím ostrově nouze.

Smaragdový ostrov, jak se Irsku s oblibou přezdívá, je porostlý bujnou vegetací. Po celém ostrově je rozeseto mnoho národních parků, nejznámější z nich je park Burren, jehož podoba je výsledkem vlivu zalednění na místní krajinu.

Kromě výjimečně čisté přírody nabízí Irsko také působivý pohled do své dávné minulosti. K vidění jsou nejen novější ruiny starobylých hradů a klášterů, ale i prehistorické menhiry a dolmeny. Nejznámější z mnoha megalitických památek je Dún Aengus na Inis Móru.

Kdo chce poznat Irsko, nesmí vynechat Dublin, proslulé kosmopolitní město, ve kterém můžete během dne obdivovat georgiánskou architekturu na Grafton street, s mnoha pouličními umělci a luxusními obchody, a v noci se pobavit díky typickému místnímu černému humoru v některé z mnoha vyhlášených hospod. Čepuje se v nich kultovní pivo Guinness, které se vyrábí v pivovaru o pár bloků dále. Ochutnat tuto místní specialitu je možné taky v pivovarském muzeu. Jak by řekli Irové: „Sláinte!“

Počasí v Dublin, Ireland

Skoro zataženo
zítra 20%
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 6 ° C. Vítr Z o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost deště
čtvrtek 70%
Přeháňky. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 70 %.
Zataženo
pátek 20%
Zataženo. Ne tak chladno. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Možnost deště
sobota 60%
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Jasno
neděle 10%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr SZ o rychlosti 25 - 40 km/h.

Irsko na Instagramu – místa

Irsko na Instagramu – fotky