Korsika 2017-10-24T17:10:24+00:00

Korsika

Čtvrtý největší ostrov ve Středozemním moři je jako stvořený pro všechny, kteří milují divokou přírodu a chtějí si užít vzrušující dovolenou.

Na západním pobřeží se z moře zvedají obří masivy, na jejichž vrcholcích led téměř nerozmrzá. K vidění jsou především nádherná údolí alpského rázu s množstvím ledovcových jezer. Také vnitrozemská pohoří, například Monte Clinto, zapadají sněhem často ještě v červenci. Ne nadarmo se říká, že Korsická horská třítýdenní trasa je nejkrásnější hřebenovou túrou v Evropě. Na své si při zdejší dovolené přijdou taky zdatní cyklisté, kteří se rozhodnou zdolat náročné kopcovité stezky v hustých borovicových lesích.

Naopak pláže na východním pobřeží, známé svou čistotou a průzračným mořem, přímo vybízejí k lenošení a koupání. A kam do společnosti? Dva významné místní přístavy, Ajjacio a Bastia, jsou oblíbeným turistickým cílem většiny Evropanů. Korsičané, hrdí na svou identitu a autonomii, vám v místních restauracích ochotně naservírují tradiční jídla a vína za melodických zvuků zdejší osobité hudby.

Počasí v Ajaccio, France

The location could not be found.

Zájezdy na Korsiku – doporučujeme přes Invia.cz

Zájezdy od 300 cestovních kanceláří. Bezkonkurenční last minute ceny!

Ubytování na Korsice – doporučujeme přes Booking.com

Hotely, apartmány, vily. Bezpečná online rezervace, last minute slevy až 75%.

Korsika na Instagramu – fotky