Krk 2017-02-07T09:31:00+00:00


Krk

Čisté a průzračné moře, rozmanité pláže, vhodné pro všechny věkové kategorie, dobrá dostupnost z pevniny přes Kčský most a ubytování všech typů, od luxusních hotelů až po velmi malé kempy. To je jen základní výčet pozitiv ostrova Krk, který učaroval už starým Římanům, a dostal tak název Insula aurea (Zlatý ostrov).

Zátoka Soline, známá svým léčivým bahnem, pláže u Bašky, které jsou cílem většiny návštěvníků ostrova, nudistická pláž u kempu Politin nebo skryté pláže v uzavřených kamenitých zátokách, kde se dostanete pouze lodí. Přestože velká část pobřeží na severu a východě ostrova není kvůli přírodním podmínkám vhodná ke koupání, ve zbylých částech stojí za návštěvu mnoho nádherných oblázkových a písečných pláží. Velká část z nich je oceněna tzv. Modrou vlajkou, která symbolizuje čistotu moře, příjemnou pláž a bezpečí.

Nenechte si ujít procházku po historickém městě Krk s jeho mohutnými hradbami nebo prozkoumejte městečko Vrbnik, které se nachází na skalním útesu. Tato středověká rybářská osada vás upoutá nejen svým starobylým vzhledem, ale také vysoce ceněným vínem, které se pěstuje v jeho blízkém okolí.

Objevovat místní krásy je možné pěšky, na kole, šlapadle, vodním skútru a čtyřkolce, které jsou pro vás vždy připravené, stačí jen zaplatit půjčovné a můžete hned začít.

Počasí v Krk, Croatia

Jasno
dnes 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr ZJZ a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
zítra 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.
Déšť
sobota 90%
Déšť. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 12 mm.
Částečně oblačno
neděle 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h.

Krk na Instagramu – místa

Krk na Instagramu – fotky