Korčula 2017-02-07T09:30:42+00:00


Korčula

Dopřejte nevšední prožitky všem svým smyslům. Objevte a vyzkoušejte vše, co vám tento pozoruhodný ostrov v jižní Dalmácii nabízí.

V úrodných oblastech ve vnitrozemí se rozprostírají rozlehlé vinice produkující vynikající exportní vína. Své chuťové pohárky uspokojíte ochutnávkou vyhlášených lokálních produktů z okolí kouzelné vesničky Pupnat. Také milovníci ryb si přijdou na své v mnoha proslulých restauracích některého z přístavních měst – Korčula, Vrbovica, Babina a Banja. Gurmánský zážitek zpestří poslech místních folklorních melodií a očím bude lahodit pohled na významné historické a kulturní památky, které jsou k vidění na většině míst na ostrově, především pak v hlavním městě Korčula a letovisku Lumbarda.

Na členitém pobřeží Korčuly se nacházejí tajuplné zátoky s krásnými plážemi, na kterých můžete vnímat vůni moře nejen při opalování, ale také když se pustíte do některého z mnoha vodních sportů, pro které jsou zde ideální podmínky.

Ani poslední ze smyslů, hmat, nezůstane bez zvláštního prožitku v bahnité koupeli v zátoce Istruga, proslulé svými léčivými účinky.

Počasí v Korcula, Croatia

Částečně oblačno
zítra 0%
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SV o rychlosti 25 - 40 km/h.
Jasno
čtvrtek 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr SSV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pátek 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
sobota 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
neděle 0%
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 17 ° C. SV Vítr měnící se na Z o rychlosti 15 - 30 km/h.

Korčula na Instagramu – místa

Korčula na Instagramu – fotky