Brač 2017-02-07T09:30:17+00:00


Brač

Chcete zkusit adrenalinový paragliding z Vigovy  gory, nejvyššího místa na ostrově, nebo windsurfing na pláži Zlatni rat, nejznámější pláži na jeho jižní části? V obou případech zde máte výborné povětrnostní podmínky, které tyto sporty vyžadují. Pod horskými svahy se rozkládá nejznámější letovisko Bol, které si surfaři pochvalují nejen pro široké možnosti ubytování, ale i pro jeho rušný noční život v místních coctail-barech a diskotékách.

Brač je vápencového původu, naleznete na něm krasové jevy a několik jeskyní (např. Dračí jeskyni), přesto vyniká mezi ostatními jadranskými ostrovy hustotou vnitrozemské vegetace. Kromě prosluněných pláží tak najdete dostatek stinných a klidných míst v soukromí.

Na severní straně ostrova, v okolí přístavu Supetar, jsou pláže nejen oblázkové, ale i písečné. Toto letovisko je proslulé svou tenisovou historií a bohatým kulturním vyžitím. Po celou turistickou sezónu probíhá v různých částech tohoto malebného města tzv. Supetarské kulturní léto s pestrou nabídkou koncertů, výstav a divadelních představení.

Počasí v Bol, Croatia

The location could not be found.

Brač na Instagramu – místa

Brač na Instagramu – fotky